Konkurs "Odblaskowa Szkoła"

W październiku b.r. nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w konkursie "Odblaskowa Szkoła" organizowanym przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Głównym celem konkursu jest zwrócenie uwagi na konieczność i zarazem obowiązek posiadania przez pieszych, znajdujących się na drodze w porze o ograniczonej widoczności elementów odblaskowych. Konkurs jest również promowaniem wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.
Dzieci poprzez różne formy przedstawiały ideę korzystania z odblasków. Uczniowie klas I - III spotkali się z przedstawicielami policji oraz straży miejskiej, którzy wyjaśniali sposób zachowania na drodze oraz cel noszenia odblasków. Straż Miejska w Skawinie przekazała również uczniom opaski odblaskowe.
W kolejnych dniach odbyła się tematyczna prezentacja filmowa oraz entuzjastycznie przyjęty międzyklasowy pokaz mody odblaskowej

zmiana zdjęć

Przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali stworzone przez siebie ubrania i dodatki odblaskowe. Jury oceniało zarówno sposób prezentacji jak również wykonanie stroju. Kolejnym elementem był konkurs plastyczny "Jestem widoczny na drodze" cieszący się dużym powodzeniem w klasach młodszych. Podczas akcji odbył się także przemarsz uliczkami Rzozowa uczniów ubranych "odblaskowo" wraz z transparentem zachęcającym mieszkańców do bycia widocznym na drodze. Ponadto w każdej klasie wykonano "odblaskową" gazetkę ścienną.