Festiwal Biegowy w Krynicy - Zdroju

W dniach 9- 11.09.2016 r. odbył się w Krynicy- Zdroju Festiwal Biegowy – największa impreza biegowa w Polsce. Podczas Festiwalu startowały w „ Biegu Małopolski” uczniowie szkół podstawowych
w kategorii klas 4-6 na dystansie 600 metrów. Jest to dla nas bardzo ważne, gdyż tylko dwie szkoły SP4 w Skawinie i SP w Rzozowie reprezentowały powiat krakowski. Podczas zawodów rozgrywane były dwa biegi- eliminacyjny i finałowy. Do finału kwalifikowało się 30 dziewczynek i tyle samo chłopców. Na 304 dziewczynki Kinga Szymkowiak z SP4 zajęła 18 miejsce, a najlepszy z chłopców był Jakub Paciorek z SP w Rzozowie- zajął 17 miejsce na 329 chłopców. To wielki sukces dla naszych małych biegaczy!
Czoła chylimy przed organizatorami, którzy zapewnili uczestnikom pakiety startowe, poczęstunek
i świetny relaks
w zdrojowskim parku. Każdy startujący otrzymał pamiątkowy medal
i ciekawe gadżety sportowe. Dzieci miały okazję nie tylko do sportowej rywalizacji, ale także integracji z innymi rówieśnikami. Serdeczne podziękowania składamy Panu Arkadiuszowi Wrzoszczykowi
ze Starostwa Powiatowego
w Krakowie za umożliwienie wyjazdu na Festiwal Biegowy do Krynicy. Jest to dla nas zaszczyt, że nasze szkoły SP4 i SP Rzozów mogły godnie reprezentować powiat krakowski.