Konkurs przyrodniczy

Dnia 10 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbył się VI finał konkursu Fotografii Przyrodniczej pod hasłem „Świat pajęczaków”. Edycja ta cieszyła się dużym powodzeniem. Na konkurs spłynęły 102 prac, które wykonało 42 uczniów z 8 szkół podstawowych naszej gminy.
Na uroczystość wręczenia nagród przybyli uczestnicy wraz z opiekunami oraz goście – dyrektorzy szkół oraz przedstawicielka skawińskiego oddziału Krakowskiego Banku Spółdzielczego, który ufundował nagrody dla zwycięzców konkursu. Jury w składzie: Małgorzata Kopeć - Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii, Krzysztof Gerc - dyrektor Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Skawinie oraz ksiądz Robert Morawski - proboszcz parafii w Rzozowie, miało bardzo trudne zadanie, gdyż wiele prac prezentowało wysoki poziom.
Przyznano 24 wyróżnienia, a laureatami zostali:
I miejsce Oliwia Trela, ZPO Borek Szlachecki
II miejsce Piotr Wilk, SP w Rzozowie
III miejsce Dawid Kowalski, SP Zelczyna

Zanim wręczono dyplomy, nagrody i upominki uczestnikom konkursu wszystkich przybyłych gości czekała wyjątkowa niespodzianka – pokaz żywych pająków i skorpionów. Prowadzący opowiadał o budowie i życiu pająków, prezentując różne okazy. „Żywa lekcja” o pajęczakach dostarczyła wszystkim wielu wrażeń i emocji. Mam nadzieję że wszyscy ją zapamiętają na długo – skomentowała dyrektor szkoły pani Anastazja Koczur. Konkurs uświetnił także występ klasy III z Rzozowa o tematyce ekologicznej. Na koniec uczestnicy i goście udali się na poczęstunek. Składamy szczególne podziękowania sponsorom, którzy wsparli nasz konkurs. A byli to: Krakowski Bank Spółdzielczy Oddział w Skawinie, Urząd Miasta i Gminy w Skawinie, firma Komplex Bud Paweł Trela, Marek Trela, ks. Robert Morawski, Rada Rodziców.

zmiana zdjęć