Spotkanie z komandosami

1 czerwca 2017 r. do Szkoły Podstawowej w Rzozowie zawitali szczególni goście – żołnierze 6 Brygady Powietrzno-desantowej
z 6 batalionu dowodzenia im. Gen. Józefa Kuropieski z Krakowa. Brygada jest lekkim związkiem taktycznym zdolnym do przerzutu drogą powietrzną w dowolne miejsce na ziemi i wykonuje zadania typowe dla wojsk powietrzno-desantowych. Uczniowie mieli okazję zapoznać się
z uzbrojeniem oraz ekwipunkiem żołnierzy. Niektórzy mogli poczuć się jak prawdziwi desantowcy, przymierzając ekwipunek spadochroniarza, który okazał się bardzo ciężki.
Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy w wojsku, zadawały mnóstwo pytań na które żołnierze chętnie i wyczerpująco odpowiadali.
Dla wszystkich było to bardzo fascynujące spotkanie i świetny prezent na Dzień Dziecka. W tym dniu uczniowie z naszej szkoły mieli mnóstwo atrakcji, ale spotkanie z żołnierzami dostarczyło im najwięcej emocji.